Zapisz sie do NEWSLETTERA

 

 

Żagiel Duotone 2022 Warp Fin

Dane techniczne

Rocznik 2022
Producent: Duotone
Duotone
Dostępność: brak towaru
Cena katalogowa: 7 330,00 zł
Cena: 7 330,00 zł 7330.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
dodaj do przechowalni

Opis

WARP_FIN 20.22
WARP_FIN 20.22

ZGRABNY, ALE NAJBARDZIEJ KONKURENCYJNY ŻAGIEL SLALOMOWY NA RYNKU

Oto żagiel mistrza świata 2022 w Slalomie Pierre'a Mortefon'a!
W regatach liczy się maksymalne przyspieszenie i kontrola podczas wysokich prędkości , aby stanąć na najwyższym stopniu podium.

Logiczne jest więc, że wszystkie zmiany i ulepszenia w modelu WARP_FIN 20.22 mają na celu właśnie to. Zeszłoroczny model został całkowicie przeprojektowany. Bardziej wyrazista konstrukcja High Aspect Ratio, szczególnie w większych rozmiarach, ze skróconą długością bomu i przesuniętym do przodu profilem, który wymaga mniej siły, jest lżejszy w dłoni i oferuje większą kontrolę przy górnej granicy wiatru. Dodatkowo, sztywniejsze listwy rurowe stabilizują kształt aż do zakresu nadmiaru mocy, dzięki czemu można z łatwością zamienić nawet potworne podmuchy na wzrost prędkości. Podsumowując WARP_FIN jest bardziej zrównoważony, mniej męczący i jeszcze bardziej sterowalny. Z drugiej strony, przyspieszenie zostało również poprawione, aby nadrobić zaległości po starcie i jibach. W oparciu o udaną koncepcję NO COMPROMISE DESIGN przesunięto nieco wyżej pozycję ciągu, aby unieść deskę, co prowadzi do lepszego gwałtownego przyspieszenia dzięki zmniejszonemu oporowi. NO COMPROMISE DESIGN sprawia również, żeżagiel nie zaczyna się szarpać i być nerwowy i nie musi być "wymuszany", ale jest znacznie łagodniejszy niż w przypadku innych żagli slalomowych! Odciąża to ridera, daje zapas mocy na całą trasę i pełną koncentrację podczss wyścigu.

Są też inne pozytywne efekty uboczne zmodyfikowanej geometrii profilu z wyższą pozycją zanurzenia: poprawia się sterowność deski, a w połączeniu z niezrównaną rotacją miękkiego cambera żagiel przerzuca się jeszcze lepiej bez wysiłku i szybciej.
W sezonie 2022 zespół pracował nad optymalizacją górnej krzywizny liku przedniego, co ponownie poprawia ogólne osiągi i sprawia, że żagle są jeszcze mniej fizyczne. Aby dostosować się do nowych przepisów PWA najwięcej pracy włożono w nowy żagiel 5.8, aby zapewnić taki sam zakres wiatrowy i osiągi jak poprzednie 6.2 i 5.5.
Niezależnie od tego czy chcesz być najszybszy na swoim spocie, czy wygrywać krajowe, a nawet międzynarodowe wyścigi, WARP_FIN 20.22 jest twoją bronią z wyboru.


TYLKO TAŚMY POLIESTROWE

Eliminuje rozciąganie i utratę napięcia. Jeśli to jest wystarczająco dobre dla uprzęży bezpieczeństwa, to jest też wystarczająco dobre dla windsurferów! Duotone jako jedyny producent używa wyłącznie taśmy poliestrowej do wykonania topu (vario) i rolki zaczepowej. Zaletą tego rozwiązania w porównaniu z tradycyjnym polipropylenem jest znikoma rozciągliwość. Dzięki temu nawet zupełnie nowe żagle zachowają pełne napięcie liku przedniego i nie będą wymagały późniejszego trymowania.
TRIPLE TACK ROLLER

Dzięki trzem rolkom idealnie wybierzesz po maszcie nie używająć dużo siły.
Zintegrowana, niklowana, mosiężna potrójna rolka w znacznym stopniu minimalizuje siły ściągające.
MINI BATTEN

Zapobiegają niepożądanemu trzepotaniu liku tylnego.
Krótkie i bardzo skuteczne mini-listwy, które zapewniają wsparcie w miejscach pomiędzy łatami i zapobiegają niepożądanemu trzepotaniu liku tylnego.
VTS WIZUALNY SYSTEM TRYMOWANIA 2.0

Doskonały trym i ogromny zakres zastosowań.
Nie znajdziesz szybszego ani dokładniejszego sposobu na trymowanie żagla. Nawet początkujący żeglarze mogą wytrymować żagiel w ciągu kilku sekund ze 100% dokładnością. Wszystko, co musisz zrobić, to wybierz po maszcie do momentu, aż górna część luźnego liku osiągnie "dolną granicę wiatru" lub "górną granicę wiatru". System VTS działa jak wzmacniacz mocy, zapewniając maksymalne osiągi i szerszy zakres zastosowania.
PROGRESYWNY KNAGA Z WYCIĘCIEM W KOMPLECIE ŁĄCZNIK KRZYŻOWY

Optymalne połączenie zminimalizowanych sił obrotowych, mocy i obsługi. Koncepcja CROSS BATTEN to inteligentne rozwiązanie, które przesuwa pozycję zanurzenia w dół, wspierając jednocześnie dużą powierzchnię w obszarze stelaża. Umożliwia to również uzyskanie wczesnego profilu strugania bez utraty sterowności. Idealnie sprawdza się w połączeniu z systemem PROGRESSIVE CUTAWAY CLEW, który ma niezwykle pozytywny wpływ na zwinność i sterowność żagla oraz pozwala na zastosowanie krótszego, sztywniejszego bomu. Obie cechy różnią się w zależności od typu i rozmiaru żagla. Im bardziej wyraźny CUTAWAY i dłuższy CROSS BATTEN, tym większa elastyczność i komfort, szczególnie przy użyciu nadmiernej siły ("nadmiar" powierzchni żagla "wygina się" w kontrolowany sposób). Im bardziej żagiel jest nastawiony na osiągi, tym mniej wyraźne są oba elementy, aby zapewnić bardziej bezpośrednie przyspieszenie.
TECHNOLOGIA PODWÓJNYCH SZWÓW

Podwójna wytrzymałość przy o połowę mniejszej rozciągliwości. DUOTONE wytwarza produkty o niezrównanej jakości, dzięki czemu nasze żagle mają znacznie dłuższą żywotność. Kluczową cechą, która pomaga to osiągnąć, są potrójne szwy zygzakowate. W przeciwieństwie do innych produktów z pojedynczymi szwami, te są podwójne. Obejmują one wszystkie odsłonięte obszary zderzenia, co zwiększa odporność na rozdarcia i zmniejsza wydłużenie przy zginaniu nawet o 50%, zwiększając stabilność profilu i wydajność.
HYPER CAM 2.0

Optymalne osiągi i rotacja cambera w każdej chwili! HYPER CAM 2.0 to rewolucja w camberze dla jeszcze lepszych osiągów żagli. Sekretem jest zmienny suwak, który reguluje się za pomocą śruby Torx ze stali nierdzewnej, określając długość cambera (patent w toku). Dalsze wydłużenie powoduje maksymalny napęd, lekkie skrócenie optymalizuje rotację. Różnica jest wyraźnie odczuwalna i ma duży wpływ na osiągi żagla. Długość cambera może być zmieniona przez każdego w ciągu kilku sekund i dostosowana do jego preferencji, nawet przy pełnym napięciu żagla. Pomimo tej unikalnej dodatkowej funkcji, HYPER CAM 2.0 jest tylko nieznacznie cięższy, ponieważ obudowa została zoptymalizowana pod kątem wagi.
Ale to nie wszystko, co oferuje:
Zaleta 1:
Super szybkie stawianie takielunku (tylko rolowanie zamiast zatrzaskiwania) bez konieczności wielokrotnego korygowania napięcia liku przedniego i tylnego.
Zaleta 2:
Minimalne tarcie i bardzo delikatne obracanie się listew, ponieważ HYPER CAM ma odsłonięte bloczki bez plastikowych klamer i tylko bloczki dotykają masztu.
Zaleta 3:
Zoptymalizowany kształt dla jak najlepszego profilu liku przedniego i idealnej aerodynamiki.
Zaleta 4:
Odpowiedni dla wszystkich średnic masztów, ponieważ tylko koła pasowe dotykają powierzchni, a nie plastikowe konstrukcje, co pozwala HYPER CAM obracać się z niezwykłą łatwością.
Zaleta 5:
Szybka i łatwa regulacja długości dla indywidualnego dopasowania maksymalnych osiągów do łatwości obracania się.
Uwaga: ze względu na nowe mocowanie listew Camber nie bedzie pasować do żagli z Camberem poprzedniej generacji generacji HYPER CAM 1
3D TOP CAP

Zoptymalizowany uciąg. W zwykłych "kapturkach" jak i na taśmach z topiem jest połączona w "jednowymiarowy" sposób z korpusem żagla (albo z boku na bok, albo z przodu do tyłu), co powoduje, że siła ciągu zstępującego jest przenoszona tylko w niektórych miejscach. System 3D TOP CAP pozwala na "trójwymiarowe" i bardzo szerokie przeniesienie sił z liku dolnego na top masztu. Eliminuje to trzepotanie topu i zapewnia stopniowe luzowanie kieszeni masztowej, zwiększając zasięg wiatru. Zintegrowane przetarcia eliminują konieczność stosowania ciężkich, nieporęcznych wzmocnień na końcu liku przedniego.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium